7 грудня
6 грудня
5 грудня
4 грудня
3 грудня
2 грудня
1 грудня
30 листопада
29 листопада
27 листопада
24 листопада

Чим запам’ятався Сумщині 13-ий очільник ОДА Роман Грищенко

Область з величезними можливостями для розвитку, регіон з неабияким потенціалом та неймовірною природою та краєвидами. Саме такими були перші враження від Сумщини у екс-голови Сумської облдержадміністрації Романа Грищенка, і вони не були хибними.

«Сумська область – це дійсно та область, де хотілося працювати, розкриваючи її потенціал. Було дуже багато ідей та планів. Деякі з них нам вдалося реалізувати, деякі, на жаль, не встигли. Сподіваюсь, що новий голова облдержадміністрації підхопить наші проєкти та втілить їх у життя», − говорить Роман Грищенко.

 

Дороги, що ведуть до…

В одному зі своїх перших інтерв’ю Роман Грищенко наголосив, що докладе максимум зусиль, щоб на Сумщині були якісні дороги. І завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» та сприянню народних депутатів, на дорожній фонд області у цьому році виділені колосальні кошти − понад 3 млрд грн. Тож в регіоні будувалися такі основні магістралі: Київ-Суми-Юнаківка, Суми-Полтава, Батурин-Конотоп, КПП «Рижівка» — Білопілля – Миколаївка – Лебедин — Лантратівка, КПП «Миколаївка» — Семенівка — Новгород-Сіверський – Глухів – КПП «Катеринівка», Шостка-Ямпіль, Ромни — Липова Долина – Лебедин –Тростянець — Мезенівка тощо. Якщо минулого року на Сумщині відремонтували лише 20 км доріг державного значення, то у 2020 р. заплановано відремонтувати 300 км.

Крім того, у цьому році було нарешті добудовано та відкрито міст через Ворсклу у селі Климентове. Ремонтувати його почали ще у 2017 році і врешті, завдяки виділеним у цьому році 68 млн гривень, його вдалося добудувати та  ввести в експлуатацію.

Усього у цьому році виконується робота з відновлення більше 20 мостів, як на дорогах державного, так і місцевого значення.

«Велике будівництво − це не лише нові шляхи, а й запуск ще 5−6 галузей економіки: «Завдяки програмі Президента України за останні роки виросла середня заробітна плата, збільшилася кількість робочих місць. І я вдячний державній владі та народним депутатам за кошти, виділені на ремонт доріг», − наголошував під час інспектування ремонту доріг Роман Грищенко.

Та не дорогами єдиними… У цьому році завдяки Роману Грищенку зрушилося з мертвої точки питання щодо відродження аеропорту у Сумах. І Президент України під час поїздки на Сумщину зазначив, що держава готова повністю підтримувати реконструкцію аеропорту.

Нагадаємо, сталий розвиток ОКП «Аеропорт Суми» може бути забезпечений за умови реконструкції злітної смуги аеропорту, будівлі аеровокзалу та в цілому аеропортового комплексу. До проекту планується залучити кошти інвесторів при цьому контроль над об’єктом залишиться у держави.

 

Дитячий садок у Сумах, аналогів якому немає у світі

На Сумщині, крім відновлення дорожньої інфраструктури, активно триває робота над реконструкцією 7 шкіл, 5 садочків, 5 стадіонів та 7 приймальних відділень опорних лікарень. Загальна кошторисна вартість всіх об’єктів становить понад 350 млн грн. У 2020 році на їх будівництво передбачено майже 235 млн грн.

Роман Грищенко особисто контролював хід виконання ремонтних робіт і робив усе можливе, щоб договори з недобросовісними підрядниками були розірвані, ремонти здійснювалися якісно і у визначені терміни.

Та гордістю всією області серед об’єктів «Великого будівництва» є будівництво нового дитячого садка у Сумах. Цей дитячий садок – унікальний, адже він виконується за проєктом, подібного якому немає ні в Україні, ні навіть у Європі. Об’єкт спроєктований таким чином, щоб максимально дати природнє освітлення для дітей, аби не псувати їм зір. Крім того, цей проєкт передбачає наявність басейну. Садочок буде пристосований для маломобільних груп дітей.

Загальна вартість проєкту складає 60 млн грн, це співфінансування коштів місцевого та державного бюджетів. У цьому році на будівництво зазначеного садка виділено 25 млн грн з державного бюджету (кошти ДФРР) і 5 млн – з місцевого бюджету. Плановий термін завершення будівельних робіт – 31 грудня 2021 року.

До речі, вже розглядається можливість побудови у 12-му мікрорайоні Сум школи, яка має бути не менш сучасною і якісною за дитячий садок.

 

Медична галузь Сумщини — 2020: перша в області операція із трансплантації, медичне містечко та боротьба з пандемією

Два тижні тому у хірургічному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні вперше відбулася трансплантація нирки від родинного донора. Для того, щоб Сумщина увійшла до пілотного проєкту МОЗ із трансплантології, облдержадміністрації разом з медиками довелося пройти складний та довгий шлях. І їм це вдалося. Сумська обласна клінічна лікарня отримала ліцензію і тепер має можливість робити такі операції на Сумщині.

Крім того, голова облдержадміністрації взяв участь у підписанні угоди про співробітництво між Сумською обласною державною адміністрацією та Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова. Виконання угоди згодом дозволить відкрити на Сумщині операційну для кардіохірургічних втручань на відкритому серці.

Також серед планів обласної влади у медичній галузі є будівництво медичного містечка, на базі якого буде створено кардіохірургічне відділення для проведення операцій на «відкритому серці», відділення трансплантології тощо. Наразі в обласну лікарню по вул. Ковпака вже переселили частину відділень з корпусів обласної лікарні на Троїцький. А один із корпусів лікарні на Троїцький переобладнали під приймальне відділення онкологічного диспансеру. Таке переселення є доцільним, адже саме по вул. Ковпака в обласному центрі планують створити сучасне медичне містечко, а онкологічний диспансер отримав сучасне оновлене відділення для прийому пацієнтів.

На жаль, боротьба з пандемією коронавірусної інфекції вносила свої корективи, адже кошти у цьому році виділялися саме на обладнання лікарень під хворих з COVID-19. На щастя, у цій боротьбі дуже допомагали небайдужі підприємці. Саме завдяки меценатам були закуплені засоби індивідуального захисту медичному персоналу, апарати ШВЛ, інше медичне обладнання. Крім того, за ініціативи Романа Грищенка в області був започаткований челендж «Відремонтуй палату».

І на сьогодні відремонтовані не лише палати і профільні кабінети лікарів, а й  цілі відділення у різних лікарнях області. Зокрема,  в обласній дитячій лікарні – відділення патології новонароджених та недоношених дітей, в обласній інфекційній лікарні – приймальне відділення. А також відділення у Великописарівській ЦРЛ, Конотопській ЦРЛ, Сумській ЦРЛ, Шосткинській ЦРЛ, Ямпільський  ЦРЛ. У медичних закладах проведені масштабні ремонти із заміною вікон, дверей, підлоги, санітарно-технічного обладнання, електромережі та електротехнічних приладів, із встановленням бойлерів, душових боксів.

«Я дуже вдячний всім, хто долучився до челенджу. Прошу й надалі допомагати лікарням, не зупинятися на цьому. Ми ж разом робимо це для наших громадян. Це дуже правильні речі», − підкреслив Роман Грищенко кілька днів тому, демонструючи палати, відремонтовані за власний кошт.

 

Культурно-мистецькі проєкти, завдяки яким Сумщина може стати відомою на увесь світ

Основним досягненням галузі культури у цьому році стало надання Сумському обласному театру ім. М.С. Щепкіна статусу «національний». Наш театр уже давно заслуговує на це звання, адже рівень вистав та акторів не поступається рівню кращих театрів України.

Наступний рік в Україні має стати роком Великої реставрації культурних пам’яток, і Сумщина планує відреставрувати низку архітектурних та культурних пам’яток, які мають унікальну привабливість і всі шанси для того, щоб туристи в усьому світі знали про нашу область. Тому облдержадміністрація на чолі з Романом Грищенком подавала свої проєкти на фінансування з державного бюджету.

Серед об’єктів, які обласна влада планує реставрувати на Сумщині, обласний художній музей ім. Н. Онацького. Зібрання музею – це понад 17 тис. творів Східного, Західноєвропейського та вітчизняного образотворчого, декоративного мистецтва ХVІ-ХХІ ст, більшість яких через брак приміщень, знаходяться у запасниках. Також екс-очільник ОДА разом з народними депутатами активно працювали над ідеєю створення  національного туристичного магніту «Музейний квартал» з культурним центром «Музей Онацького». «Музейний квартал» – перший та унікальний для України проєкт, загальний формат якого вже набув популярності в Європі. Музейний квартал охопить два музеї − художній та краєзнавчий, театр ім. М.Щепкіна, театральну площу з танцюючими фонтанами, паркову зону з кафе тощо. І прем’єр-міністр України Денис ШМИГАЛЬ та Міністр культури та інформаційної політики Олександр ТКАЧЕНКО пообіцяли допомогу у відбудові цього та інших туристичних магнітів. Тож Роман Грищенко спільно з Департаментом культури, інформаційної політики та туризму та Департаментом містобудування та архітектури зібрали пакети документів, розробили проєктно-кошторисну документацію та відвезли у Кабмін по 3 об’єктах: Будинок державного банку (обласний художній музей ім. Н. Онацького), Круглий двір (м. Тростянець), Садиба Кеніга (м. Тростянець).

Також облдержадміністрація планувала відновити ще одну перлину Сумщини − комплекс садиби Харитоненка, унікальний об’єкт, який може стати центром проведення усіх визначних подій в області. Концепцією передбачається створення музейно-мистецького дозвіллєвого комплексу у відповідності до стандартів ЄС. До складу цього комплексу планується включити музейний квартал, центр промоції та туризму; мистецькі лабораторії/майстерні; готель «5 зірок», сувенірну майстерню, парк мистецтв із зоною відпочинку та місцем проведення заходів в форматі Open Air.

 

Амбітна мета Романа Грищенка: Сумщина має стати центром біатлону в Україні

Серед пріоритетних напрямків роботи облдержадміністрації щодо розбудови туристичної привабливості Сумщини є будівництво Міжнародного центру з біатлону та спортивно-туристичного комплексу категорії «А» (с. Токарі Сумського району). Мета проєкту – створення спортивного об’єкта-магніта, присвяченого видатним сучасним спортсменам-біатлоністам Сумщини. До складу комплексу планується включити сучасну біатлонну трасу, біатлонний стадіон, стрільбище, систему створення штучного снігу, велодоріжки для занять маунтенбайком, лаундж-зона для відвідувачів.

І в рамках роботи над цим проєктом було запрошено міжнародних експертів щодо проєктування та будівництва спортивного комплексу для проведення змагань міжнародного рівня. Експерти International Biathlon Union з проектування біатлонних трас Убальдо ПРУКЕР та Мойца Огріс ШИМБЕРГ оглянули лижо-ролерну трасу в Токарях і надали свої рекомендації щодо розбудови спортивного комплексу.

Увесь комплекс з біатлону планували будувати у кілька етапів. Спочатку за рік − трасу, провести всі комунікації, в тому числі й високошвидкісний інтернет, забезпечити трасу штучним снігом. А потім будувати туристичний комплекс навколо.

 

РS…

В одному зі своїх інтерв’ю журналістам Роман Грищенко сказав: «Ми звикли відбудовувати, ремонтувати. Так, це буде, але мусимо направити усі зусилля на побудову нового. Сумщина – унікальний край, що заслуговує на якісні зміни. Зокрема, це стосується будівництва нового заводу по виготовленню та переробці сухого молока, серед найближчих планів обласної влади також розвиток переробної промисловості для аграрного сектору, зокрема, впровадження поглибленої переробки сільськогосподарської продукції, будівництво целюлозного комбінату з переробки конопель та створення мережі молочних та плодово-ягідних сімейних фермерських господарств… Зміни торкнуться і такої складової як туризм. Сумська область має унікальну архітектурну і культурну спадщину. Тому туристична база має бути розвинена так, що гості регіону обов’язково будуть відвідувати не лише міста, а й села. Ми будемо гучно заявляти про Сумщину. Ми будемо відкривати її з різних сторін і робити привабливою як для туристів, так і для її жителів…».

Сподіваємося, що усе це у нас ще буде, що новий очільник області обов’язково скористається ідеями та задумами Романа Грищенка та його команди, і невдовзі Сумщину знатимуть як перспективну та привабливу область далеко за межами України. А Роману Грищенку, який за вісім місяців роботи головою облдержадміністрації встиг зробити більше, ніж деякі інші губернатори не змогли і за три роки, хочеться побажати успіхів. Люди з таким колосальним потенціалом і свіжими ідеями необхідні у столиці. Тим більше, як відомо з наших особистих джерел, екс-голова Сумської ОДА вже має хороші пропозиції щодо роботи на високих посадах у Києві. Тож, впевнений, про його успіхи ми ще обов’язково почуємо!

 

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада