19 липня
18 липня
17 липня
16 липня
15 липня
11 липня
10 липня
6 липня
5 липня
1 липня
28 червня
25 червня
20 червня

Завдяки нардепу Тетяні Скрипці на Сумщині впроваджується наставництво для дітей та молоді

Нещодавно у Сумах провели Guide Event «Наставник: хто, для кого, як?» з питань реалізації на Сумщині наставництва як форми підтримки дітей, котрі перебувають у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Захід відбувся за участі народного депутата, голови підкомітету у справах дітей та сім’ї Верховної Ради України, засновниці Жіночого об’єднання «Мереживо» Тетяни Скрипки, яка і виступила з ініціативою впровадження у Сумській області інституту наставництва.

Наставництво – добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі цілодобового перебування, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Основною метою наставництва є підготовка дитини-сироти до самостійного життя шляхом розвитку її потенціалу, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських взаємовідносин, культурних, моральних, духовних цінностей.
Наставник – це турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, яка хоче і може присвячувати їй свій час, знання та сили.

«Лише десята частина дітей, які перебувають у інтернатних закладах, мають статус для всиновлення або опікунства – влаштування в сім’ю. Всі інші вихованці – батьківські діти, які не можуть бути всиновлені або влаштовані в сім’ю. Саме тому наставництво актуальне для дітей, які потрапили в систему інтернатів, та не будуть виведені з неї довгий час», – наголосила Тетяна Скрипка.
Як повідомила парламентарка, за результатами проведеного Guide Event Сумщина стала першим регіоном, де буде організовано навчання наставників за п’ятьма напрямками. Також є й інші хороші новини: «Мереживо» включили до Громадської спілки «Асоціація наставництва для дітей та молоді», а це значить, що у Сумах з’явиться більше можливостей допомагати підростаючому поколінню.

Асоціація наставництва після теракту на Каховській ГЕС почала приймати у себе родини з дітьми з Херсонської області, які лишилися домівок, документів, найнеобхідніших речей. За словами нардепа Тетяни Скрипки, сумчани теж відгукнулися на заклик керівника цієї організації Павла Шульги. Жіноче об’єднання «Мереживо» взяло на себе організацію збору і відправлення одягу, взуття, засобів гігієни, продуктів та ліків. І вантаж від Сумщини вже отримала Херсонщина.

«Щиро дякуємо усім, хто відгукнувся на наш заклик, учасницям «Мереживо», сумчанам, які не пройшли повз чужої біди. Так, крок за кроком, творимо дива разом на шляху до Перемоги!» – ідеться у повідомленні Жіночого об’єднання «Мереживо» у Фейсбуці.

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада