21 листопада
20 листопада
17 листопада
15 листопада
14 листопада
12 листопада
11 листопада
10 листопада
9 листопада
8 листопада
7 листопада

Верхня Сироватка святкує день громади

Сьогодні, 28 серпня, святкується величне православне свято – Успіння Пресвятої Богородиці. Воно приурочено до останнього дня життя матері Ісуса Христа – святої Діви Марії. Саме в цей день Верхня Сироватка, центр однойменної ОТГ у передмісті Сум, святкує День народження своєї громади.

Глава LS GROUP, заслужений юрист України Геннадій Дем’яненко: «Шановні земляки – вітаю всіх нас зі святом! Цей день шанують усі жителі ти вихідці Верхньої Сироватка. Всі, хто в ньому народились та виросли, працюють на його благо та прибули мешкати. Бажаю всім добробуту, злагоди та взаємоповаги. Щоб щастя ніколи не оминало наші домівки, а прагнення зробити громаду кращою згуртовувало всіх мешканців».

Нагадаємо, що Верхня Сироватка — село, центр ОТГ, до складу якої входять села Залізняк, Новоселиця, Стінка. Великий Бобрик, Івахнівка, Кам’яне, Малий Бобрик та Юсупівка. Населення складає близько семи тисяч осіб, річний бюджет понад 50 мільйонів гривень.

Село знаходиться на березі річки Сироватка (в основному на лівому), засноване у середині XVII століття, а точніше в 1653 році. Заселилося, як і вся Слобожанщина, втікачами із-за Дніпра. Для села характерно, що одна його частина була вільним козацьким поселенням, а друга (Велика та Мала Піщана, Прядківка) населяли кріпаки поміщиці Апраксіної, яка мала маєток у селі Великий Бобрик.

За переписом 1739 року в слободі Верхня Сироватка мешкало 1132 душі чоловічої статі, козаки і селяни, обернені Петром І у кріпаків полковника Кішка, які в 1730 році повстали проти свого феодала й зазнали нещадної кари. Основним заняттям населення було землеробство, скотарство, бджільництво, а пізніше – садівництво.

На початку XX століття за участі поміщиків – заводчиків Харитоненка, Терещенка, Золотницького, Ліщинського, Апраксіної за один рік збудовано залізницю «Суми – Бєлгород» (станція Золотницька с. Стінка). Після скасування в 1861 році кріпосного права в селі з’являються 2 селітрові, шкіряний та цегельний заводи, збудовано горілчаний завод.

Перший храм у селі збудовано в 1660 році. У 1805 році за проектом Олександра Олександровича Паліцина розпочалося спорудження кам’яної церкви в ім’я Успіння Божої Матері, яке тривало до 1812 року. Іконостас в 1841 році поновили живописом і позолотою, існує він і понині.

За даними на 1864 рік у казенній слободі, центрі Верхньосироватської волості Сумського повіту Харківської губернії мешкало 2283 особи (1153 чоловічої статі та 1130 — жіночої), налічувалось 368 дворових господарств, існувала православна церква та станова квартира, відбувався щорічний ярмарок.

Станом на 1914 рік кількість мешканців зросла до 6679 осіб.

Наразі Верхня Сироватка – одне з найсучасніших селищ Сумщини, з гарною логістикою, інфраструктурою та відмінними перспективами економічного росту.

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада