Вчора
10 червня
8 червня
4 червня
31 травня
26 травня
23 травня
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня
11 травня
7 травня

“Ухвалення закону про книжковий ринок дозволить збільшити частку українських книг” — Ігор Васильєв

25 січня у Верховній Раді народні обранці проголосували у першому читанні за проєкт Закону №6287, покликаного стимулювати розвиток українського книжкового ринку.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив народний депутат України Ігор Васильєв.

Необхідність ухвалення такого закону в нашій країні є очевидною, адже допоможе зупинити стагнацію книжкового ринку, яка ще більше підвищилася через карантин.  Так, у 2020 році в Україні припинили діяльність 343 видавництва і 48 книгарень. На понад 40-мільйонну країну лишилися лише близько 200 книгарень. У той же час зростає частка книг російською мовою, надрукованих у Росії.

Таке становище є недопустимим в Україні, яка вже 8-рік веде війну з країною-агресором. Бо недарма ж кажуть: “Скажи мені, які книги ти читаєш, і я скажу, хто ти”. Адже читання має величезний вплив на формування свідомості, кругозору і за великим рахунком — особистості. Воно розвиває мозок, покращує пам’ять, розширює словниковий запас та підвищує інтелект. Тож насиченість книжкового ринку саму українськими книгами є надзвичайно важливою.

Закон №6287 покликаний збільшити частку українських книг на ринку.

Як саме? Через запровадження державної субсидії для книгарень, які продають книги українською мовою, мовами корінних народів України або мовами ЄС (з використанням РРО).

Субсидія надаватиметься щоквартально, починаючи з 2023 року, на підставі звернень до Українського інституту книги.

З 1 січня 2023 року запроваджується видача сертифіката на придбання книг у розмірі 30% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2022 року це 744 грн). Його видаватимуть при отриманні свідоцтва про народження, а також паспорта громадянина України.

Сертифікат можна використовувати виключно для придбання книжок українською у книгарнях, що відповідають встановленим вимогам.

“Очікуємо, що це дасть поштовх для розвитку українського книжкового ринку — кількість книгарень за 5 років може зрости у 4-5 разів, а книжкові крамниці з’являтимуться не лише у великих містах, а й у маленьких містечках.

Більше людей читатимуть книги українською мовою.

Усе це призведе до зменшення впливу держави-агресора на наш книжковий ринок”, – переконаний Ігор Васильєв.

 

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада