7 грудня
6 грудня
5 грудня
4 грудня
3 грудня
2 грудня
1 грудня
30 листопада
29 листопада
27 листопада
24 листопада

У Байраку відкрили пам’ятний знак українському Ван-Гогу

Його у США називають українським Ван-Гогом.

На культурно-мистецькій мапі Сумщини з’явилася ще одна цікава туристична локація. У селі Байрак Липоводолинського району зусиллями сумських та місцевих ентузіастів встановлено пам’ятний знак на честь видатного земляка художника Миколи Неділька (1902 — 1979), який народився на хуторі Ющенківка (зараз входить до складу села Байрак), а завершив життєвий шлях в американському Нью-Йорку. Доповненням до знаку став покажчик хутору.

Встановлення пам’ятного знака на честь видатного  художника Миколи НедількаВстановлення пам’ятного знака на честь видатного художника Миколи Неділька

Подія викликала неабиякий інтерес серед місцевих мешканців, хоча ім’я Миколи Неділька мало знайоме не тільки в Україні, а й на його малій батьківщині. А між тим у США, де художник мешкав останні 18 років свого життя, уродженця Сумщини називають українським Ван-Гогом. Він — автор численних виставок і полотен, які високо цінуються у професійному мистецькому світі, відомий як автор неповторних пейзажів та натюрмортів.

В урочистій події взяли участь місцеві жителі — освітяни, учні, ветерани, родичі художника, зокрема, племінники Анатолій Неділько та Валентина Савчук — діти рідного брата Володимира.

Учасники урочистостей відвідали могили брата і сестри художника Володимира та Надії, місцину, на якій колись стояв родинний будинок Недільків.

Твори українського Ван-Гога:

Як пригадували старожили, свого часу на ім’я художника недремні органи наклали негласне табу, адже в 1944-му році він разом з дружиною виїхали спершу до Німеччини, потім Аргентини і США. За весь час рідні отримали з-за океану лише два листи і ті — відкриті.

Згадали також, як земляк у 30-их роках приїздив до рідних місць на етюди, про те, що окремі роботи прикрашали стіни селянської хати одного з родичів.

Джерело: Урядовий Кур’єр

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада