Вчора
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня
11 травня
7 травня
6 травня
1 травня
30 квітня
29 квітня
25 квітня
24 квітня
23 квітня

Сумський «Електроавтотранс» хоче підняти тарифи на проїзд, але при цьому не може порахувати його реальну вартість

15 вересня у Сумах відбулося засідання міської планово-бюджетної комісії, яка серед іншого розглядала питання реальної вартості проїзду у пасажирському транспорті, яку рахував «Електроавтотранс».

У підприємстві кажуть, що їх прямі витрати, які впливають на собівартість послуг з перевезення пасажирів, суттєво збільшилися, а тому хочуть підвищити існуючий тариф у декілька разів.

Так, «Електроавтотранс» обрахував нову вартість проїзду на рівні 9 грн в автобусах та 10 грн у тролейбусах. При цьому КП допускає неточність процедури, яка для тролейбусів і автобусів має проходити за відповідною методологією. Відтак у підсумку підприємство постійно просить фінансової допомоги.

На цілком логічне питання чому склалася така ситуація ніхто не може дати відповіді, у тому числі й сам «Електроавтотранс». Представники підприємства кажуть, що рахували тариф, опираючись на колись підписаний договір, в якому вартість пального була визначена на рівні 15 грн за літр. Як стало відомо нашій редакції, з КП вже розірвали цей контракт, бо ціна на пальне стрімко б’є усі рекорди і вже досягла позначки у 25 грн за літр. Найближчим часом прогнозують, що воно взагалі коштуватиме 30 грн за літр.

До речі, один із депутатів, який був присутній на засіданні комісії, поцікавився — скільки відсотків живих коштів заробляє КП «Електроавтотранс». Отримана відповідь приголомшила присутніх — з необхідних на місяць 12 млн грн підприємство заробляє лише 1,5 млн грн.

Аби втриматися на плаву, воно постійно отримує різні дотації та фінансові допомоги, компенсації за перевезення пільговиків, а також за рахунок бюджету оновлює свій рухомий склад. Незрозуміло, чому міська влада і керівництво тролейбусного парку поводить себе так у цій ситуації, і робить вигляд, що нічого не розуміє.

Коли ж нові тарифи сумського «Електроавтотрансу» будуть виноситися на розгляд міського виконкому — наразі невідомо.

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада