11 липня
10 липня
6 липня
5 липня
1 липня
28 червня
25 червня
20 червня
19 червня
18 червня
17 червня
15 червня
14 червня
13 червня

Сумські перевізники пішли на зустріч владі та не зупинятимуть роботу пасажирського транспорту щонайменше до 7 жовтня

Відповідні оголошення у громадському транспорті оприлюднили приватні перевізники Сум.

Раніше ми розповідали про скрутне становище приватних перевізників обласного центру, в яке їх загнала цінова ситуація на ринку газу. З жовтня 2020 року вартість пального, на якому працюють маршрутки та автобуси (стиснений природний газ метан) зросла більше ніж на 100 % (з 13 грн до 28 грн). А із сьогоднішнього дня, 1 жовтня, вона сягнула небаченого раніше рівня у 35,40 гривень!

Такі підвищення метану поставило під загрозу стабільну роботу галузі приватних перевезень, і після звернень підприємців до влади, змусило останню сісти за стіл перегорів. Так, у Сумах відбулася зустріч між перевізниками і в. о. міського голови Михайлом Бондаренком та начальником відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг Сергієм Яковенком. Говорили про підвищення вартості пального (стиснений природний газ метан), яке суттєво впливає на вартість перевезень на міських маршрутах загального користування та наміри приватних перевізників у зв’язку з цим припинити з 1 жовтня перевезення, (про що вони повідомили у відкритому листі на ім’я мера Сум Олександра Лисенка).

Чиновники підтвердили той факт, що суб’єкти господарювання, які займаються реалізацією пального, мають намір з жовтня місяця підвищити  вартість стисненого природного газу метану на рекордні 70%.

Перевізники обласного центру кажуть, що врятувати ситуацію, зокрема,  може підвищення проїзду до того рівня, який дозволить покривати нинішню вартість метану. Сумські перевізники публічно оприлюднили усі розрахунки та обґрунтування необхідності підвищення тарифів на проїзд, щоб усі бажаючі змогли переконатися, наскільки затратним є обслуговування транспортних засобів.

Відповідний проєкт рішення виконавчого комітету «Про встановлення граничних тарифів на транспортні послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що працюють у звичайному режимі» був опублікований 6 вересня. За процедурою упродовж 30 календарних днів до нього можуть подаватися зауваження та пропозиції.

Зазначений термін спливає 6 жовтня, після чого виконком матиме право розглянути вказаний проєкт рішення.

У підсумку зустрічі було досягнуто компромісного рішення – приватні перевізники не зупинятимуть свою роботу доки триває процес прийняття зауважень та пропозицій. А вже потім вони очікуватимуть на прийняття рішення за вищезгаданим регуляторним актом.

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада