Вчора
10 червня
8 червня
4 червня
31 травня
26 травня
23 травня
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня
11 травня
7 травня

Сумські перевізники дали роз’яснення голові Сумської ОДА щодо підвищення тарифів

Перевізники Сум відкриті до конструктивного діалогу і якщо обласна влада може вплинути на вартість метану або запропонувати компенсаційні виплати, вони готові зменшити вартість проїзду відповідно до наданих пропозицій.

Керівництво Сумщини поставило під сумнів доцільність підвищення тарифів та назвало прийняття такого рішення кулуарним. Так, учора, 8 жовтня, на сайті Сумської ОДА з’явилася інформація про те, що керівництво області звернулося до міської ради, аби остання надала інформацію щодо детального обґрунтування підвищення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському комунальному та приватному пасажирському транспорті.
Про критичну ситуацію, в яку перевізників обласного центру загнала цінова ситуація на ринку стисненого природного газу метану, говорили вже давно. Сумські перевізники неодноразово піднімали це питання та зверталися до влади з проханням втрутитися в ситуацію, щоб не допустити підвищення вартості проїзду. Зокрема, підприємці просили навести порядок із цінами на ринку паливо-мастильних матеріалів (стиснений природний газ метан), які буквально за останній місяць майже удвічі зросли в ціні. Пропонували також й інший варіант – виділити спеціальні компенсації, які б дозволили покривати нинішню вартість метану (такий варіант пропонували не лише перевізники, а й представники депутатського корпусу обласної ради). Але ситуація не зрушила з місця.
Тож, аби захистити транспортні перевезення Сум і забезпечити містян стабільними послугами галузі, міська влада пішла на такий вимушений крок як підвищення тарифів (у маршрутках – із 7 грн до 10 грн.).
Під час обговорення заступник міського голови Микола Войтенко зазначив, що: «Тарифи, звичайно, повинні бути економічно обґрунтованими. Сьогодні безумно є підстави для їх збільшення. Ціна на газ убиває реальний сектор економіки і обслуговуючі організації. При такій ціні, що буде з продуктами харчування, з перевезеннями. Замість того, щоб мати стабільні контракти на постачання газу, у Кабміні займаються популізмом.. Ми що хочемо все розвалити та добити до ручки?..».
Зазначимо, що Суми не єдине місто, де зростає вартість проїзду. Така ситуація нині відбувається у багатьох містах України – Тернополі, Львові, Дніпрі, Вінниці. А у Чернігові, Одесі, Бердянські, Житомирі перегляд ціни проїзду нині у процесі.
За словами експерта Асоціації міст України Назара Миколюка, питання підвищення вартості проїзду актуальна по всій Україні.
«Зважаючи на ситуацію, яка є в Україні, ціна піднімається, бо невирішена ситуація з пільговиками, зростає вартість електроенергії та пального, а також підвищується заробітна плата», – зазначив Назар Миколюк.
Перевізники Сум наголошують, що вони завжди відкриті до конструктивного діалогу та співпраці. І якщо Сумська облдержадміністрація зможе вплинути на ситуацію, зокрема, на вартість метану, або запропонувати компенсаційні виплати, то перевізники в свою чергу готові зменшити вартість проїзду відповідно до наданих пропозицій. Підвищення тарифів у міському пасажирському транспорті – не примха підприємців, а вимушений крок.
Нагадаємо, що з жовтня 2020 року вартість пального, на якому працюють маршрутки та автобуси (стиснений природний газ метан) зросла більше ніж на 100 % – з 13 грн до небаченого раніше рівня у 35,40 гривень.

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада