Вчора
16 квітня
12 квітня
11 квітня
10 квітня
9 квітня
6 квітня
5 квітня
3 квітня
2 квітня
30 березня
28 березня
27 березня
26 березня

«Ні продажу української землі»: аграрії, фермери, землевласники Сумщини та депутати підписали резолюцію

Відбувся круглий стіл на тему: «Ні продажу української землі» за участі голови Сумської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Вадима Лисого, очільника Штабу захисту української землі в Сумській області Олексія Картавого, почесного голови Асоціації фермерів Сумської області Михайла Махітки, депутатів, фермерів та землевласників.

Учасники круглого столу обговорили земельну реформу в Україні, ринок землі та його наслідки для фермерів та землевласників.

«Верховна Рада минулоріч ухвалила закон про відкриття ринку землі без урахування думки українців. А я нагадаю, опитування показують, 75% українців проти продажу землі. Тепер намагаються протягнути законопроект №2194, якими дозволяється знімати верхній шар чорноземів, продавати землю іноземцям, скасовується поняття «особливо цінні землі», а держава усувається від контрою за обігом сільськогосподарських земель», – зазначив голова Сумської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Вадим Лисий.

Зокрема, розглядається урядовий законопроект про скасування права громадян на отримання безкоштовних 2 га землі. За словами голови фракції «Батьківщини» в Сумській міськраді Анатолія Сагача, кожен житель міста та області може лишитися права отримати ділянку землі, передбачену законом.

Сумщина – аграрний край. На сьогодні в області зареєстровано 1042 фермерських господарства. Але після відкриття ринку землі, що відбудеться вже в липні цього року, їхня кількість помітно зменшиться, переконані учасники круглого столу.

«Я, як фермер, не зможу конкурувати з транснаціональною корпорацією, яка прийде сюди з довгостроковими мільярдними капіталами. А після відкриття ринку землі – і поготів. Ринок землі має бути  цивілізованим, відкритим та зрозумілим для всіх, а не хаотичним, яким його прийняли зараз», – говорить засновник фермерського господарства Дмитро Кірюхін.

Голова Спілки аграрних виробників та Штабу захисту української землі в Сумській області Олексій Картавий, зауважує, що для запуску ринку землі в Україні не створені фінансові інструменти, не прийняті закони для його нормального функціонування. «Ринок права обробляти землю повинен бути – не ринок землі. Земля повинна бути державною, належати народу, як це зазначено в Конституції. А для того, щоб розпоряджатися народною власністю, має відбутися референдум», – констатує Олексій Картавий.

Команда «Батьківщини» стала на захист української землі, фермерства та майбутнього існування села, та об’єднується з аграріями, фермерами, землевласниками та небайдужими жителями Сумщини, аби разом ініціювати проведення всеукраїнського референдуму.

За результатами круглого столу, присутні підписали спільну резолюцію, якою закріпили намір разом протистояти розпродажу української землі.

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада