19 липня
18 липня
17 липня
16 липня
15 липня
11 липня
10 липня
6 липня
5 липня
1 липня
28 червня
25 червня
20 червня

Нардеп Михайло Ананченко: “Закон про “локалізацію” розпочне новий етап розвитку української машинобудівної галузі”

Народний депутат від партії “Слуга народу” Михайло Ананченко пояснив, які перспективи для України відкриває ухвалений Верховною Радою закон про “локалізацію”. Зокрема, парламентар наголошує, що він дасть новий поштовх для розвитку вітчизняної машинобудівної галузі.

“Вчора конституційною більшістю Парламенту (323 голоси) ухвалили зміни до закону про державні закупівлі, більш відомого, як закон про “локалізацію”, в оновленій редакції, яка прибрала ті зміни правил закупівлі, що суперечили Угоді про асоціацію з ЄС.

За цим законом Україна встановить на найближчі 10 років особливий режим закупівлі продукції машинобудування державними структурами на відкритих тендерах: постачальник має забезпечити локалізацію виробництва цієї продукції на рівні від 10% у 2022 до 40% у 2028 році.

За цей закон було зібрано підписи 150 тис. людей – працівників, інженерів, робітників, роботодавців та всіх, хто залучений до промисловості, і хто зможе отримувати додаткові замовлення завдяки цьому законопроекту.

Ключова зміна стосувалася того, що дія цього закону не поширюється на товари, вироблені в країнах, з якими Україна уклала договори про доступ до держзакупівель – тобто у державах Євросоюзу (Угода про асоціацію), США та низці інших країн (угода СОТ про державні закупівлі) тощо – у разі якщо з ними діють правила або принципи, “передбачені іншими міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою”.

Втім, у разі якщо механізм оцінювання локалізації справді буде створений, обмеження на закупівлю продукції машинобудування буде поширюватися на Туреччину, Білорусь, Росію тощо, з якими Київ не має таких договорів.
Вітаю усіх з цим рішенням! Воно суттєво підтримає та розпочне новий етап розвитку української машинобудівної галузі. Далі буде!” – написав Михайло Ананченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада