7 грудня
6 грудня
5 грудня
4 грудня
3 грудня
2 грудня
1 грудня
30 листопада
29 листопада
27 листопада
24 листопада

“Агробарон” із Липової Долини сам зізнався про те, як обдурив екологічну комісію

Липоводолинський “бізнесмен” Сергій Жамардій не пішов на зустріч громаді і через цілий ряд “махінацій”, зумів запустити свою сушарку посеред селища і, таким чином, продовжив створювати нестерпні умови місцевим жителям.

І все це він робить похабно і на показ — мовляв, для мене Закон не писаний, якщо щось і не так, то за гроші можна вирішити все. Тому навіть після того, як всіма правдами і неправдами він запустив свою забруднюючу сушарку, Жамардій не затих, а з викликом розповів “правду”, як зумів це зробити.

Так, у проплачених ЗМІ, а також на своїй сторінці у Фейсбук він похвалився, що одразу чотири експертні структури (Випробувальна лабораторія державної установи  «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», ТОВ «Центр практичної екології», Державна екологічна інспекція у Сумській області, приватна вимірювальна лабораторія Екоінжиніринг) перевірили його сушарку і одноголосно дали дозвіл на її роботу. Мовляв, жодних перевищень хімічних речовин у повітрі (пилу, азоту діоксиду, вуглецю оксиду), які б несли загрозу здоров’ю жителів селища (які, до слова, живуть всього у 57 метрах від джерела викидів) вони не знайшли.

А усе тому, що очільник ТОВ «Агропартнери-2009» ретельно підготувався до перевірки та знайшов спосіб, як обдурити контролюючі органи.

Так, на момент досліджень у сушарку засипали кукурудзу, вологість якої за результатами проведених проб, була у межах 14.5-16.5%. Для непересічних громадян цей показник ні про що не говорить, а от для людей, зайнятих у агросекторі, він є показовим (шкода, тільки, що у комісії таких людей, крім співробітників самого Жамарадія — не було). Зокрема, це свідчить про те, що кукурудза вже була сухою!

Адже звичайна, тільки привезена із поля кукурудза має вологість на рівні 20-25 відсотків (25% — коли збирали під час негоди і 20% — вважається оптимальна вологість із поля, коли на вулиці стоїть ясна суха погода).

Однак, навіть якщо пощастило і кукурудзу вдалося зібрати із 20% вологістю, все одно в такому стані її неможливо буде експортувати. Адже вимоги тут уже складають в межах 14,5%, — 15% максимум. І тому щоб, довести показник вологості зерна кукурудзи з 20-25% до 14,5% — доводиться її сушити при цьому вона ще й очищається від зайвих домішок, які у вигляді пилу і потрапляють під час сушіння через трубу в атмосферу, а потім на подвір’я липоводолинчан…

Але ж ми читаємо і у висновках комісії і на сторінці самого «агробарона», що кукурудза у сушарці вже була з вологістю у межах 14.5-16.5% — тобто по класифікації — практично сухою і вже точно попередньо висушеною, а не привезеною із поля.

Виходить, що Жамардій до приходу комісії добре підготувався і його сушарка перед нею «ганяла» вже сухе зерно, а відтак, з одного боку  працювала не на повну потужність, а з іншого практично ніякого пилу в атмосферу не викидала (вона це зробила вночі, коли “готувала” спецкукурудзу для високих гостей. Завдяки цьому експерти й не зафіксували ніяких перевищень показників, які, до слова, за попередніми результатами перевірки були завищені аж у вісім разів!

Однак ці порушення майже щоночі фіксують місцеві жителі, яким сушарка заважає не тільки неймовірним шумом посеред ночі, а й смердючим димом із пилом.

Підтвердив інформацію про засипання сухого зерна і голова Липоводолинської ОТГ Володимир Штанько. На своїй сторінці у Фейсбук коментуючи ситуацію, він, зокрема, зазначив: “Далі. Звісно, в бункер була засипана суха кукурудза, як завжди вони й роблять при перевірках. Це зафіксовано було і приладами, і відео, й комісійно. Вологість – 14,7%, її й по кольору видно, що вона суха. Яка така може бути об’єктивність перевірки? Топилося в печі теж дуже грамотно, диму в протилежність від звичайного, не було майже зовсім. Перед цим я увечері буквально за пару днів під’їхав і спостерігав таку картину – звичайно дим було видно на фоні освітленої території, але потім почали щось кидати в топку, бо довгий час вилітала велика кількість іскор із набагато чорнішим димом. Вітер був у сторону міста Ромни, але якби він був у протилежному напрямку, то якраз би у вікна мешканців, які живуть поряд. Звісно, як рекомендують лікарі провітрювати кімнату, то в даному випадку цього зробити було б неможливо”.

Що і треба було довести. Це слова офіційної особи і якби вони були брехнею — Жамардій з легкістю міг би заставити спростувати їх через суд. Але, чомусь на такий крок він не зважився… Можливо тому, що все так і було?…

Хочеться тільки одне спитати: Невже “бабло”, знову перемогло і липодолинці залишаться на самоті зі своїми проблемами?..

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада