19 липня
18 липня
17 липня
16 липня
15 липня
11 липня
10 липня
6 липня
5 липня
1 липня
28 червня
25 червня
20 червня

Чи сяде Дрозденко на лаву підсудних за вимагання хабара?

Кілька днів тому, прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно двох депутатів Сумської обласної ради, яких у березні поточного року викрили на пропозиції та наданні 100 тис. доларів США неправомірної вигоди керівнику Сумської міської військової адміністрації Олексію Дрозденку. Наразі за дорученням прокурора детективами НАБУ відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Поряд із тим, сумський журналіст та волонтер Михайло Курочкін на своїй сторінці у Фейсбук розмістив скандальну інформацію щодо цієї справи, — пише телеграм-канал «Суми. головне:

“Є інформація, що в історії з кластером та хабарем є ще один запис. І на ньому нібито чутно не як пропонують гроші, а як просять ту саму суму за позитивне вирішення питання. Якщо це так, то чи буде її оприлюднено?”

На уточнююче питання: “Розшифруйте”, журналіст зазначив: “Є інформація, що правоохоронці мають запис, де з фігурантів вимагали суму, щоб було як ті хотіли. Якщо це правда, то це багато що міняє + ще один з підозрою має бути”.

Отже чекаємо від правоохоронців нові деталі. Якщо даний запис таки не побояться оприлюднити, то це може докорінно змінити хід справи, і нині обвинувачені можуть стати свідками, тоді як начальник Сумської міської військової адміністрації Олексій Дрозденко може опинитися на лаві підсудних. Адже на той час саме Дрозденко, враховуючи його унікальні повноваження, був практично одноосібним керівником міста — міг вирішувати всі питання.

Також варто додати і про мотивацію Олексія Дрозденка. Працюючи у СумДУ, згідно офіційної декларації за 2022 рік, він заробив там 2,4 мільйони гривень (це тільки те, що він заробив у СумДУ протягом 2022-го року) — тобто по 200 тисяч за місяць. Перейшовши на роботу до Сумської міськради пан Дрозденко став отримувати згідно його офіційної декларації 173,3 тисячі за 2023 рік — тобто 86,6 тисяч гривень на місяць, або більш ніж у два рази менше ніж на попередній роботі.

От і виникає питання: А навіщо було людині міняти гарне високооплачуване в принципі безтурботне місце у СумДУ, де у нього була бронь від мобілізації, більше двох мільйонів лише офіційної зарплати, без ризику для життя робота (тоді як зараз у будь-який момент росіяни можуть атакувати будинок ОДА-СМВА дронами чи ракетами)? Який зиск було Дрозденку все робити?

Невже так прагнув змінити наше місто на краще при цьому ні дня до цього не проробивши у державному управлінні (і як ми бачимо це у нього не дуже і виходить — в плані кращого)? А може пан Дрозденко якраз і пішов керувати містом, щоб вийти на новий рівень доходів, хай і не завжди чесним шляхом?

Якщо ж тільки припустити, що Дрозденко таки справді вимагав від депутатів обласної ради хабара в розмірі 100 тисяч доларів, то це виходить тільки в даному конкретному випадку він би “заробив” як за два роки в СумДУ — тоді ризики з втратою там роботи і переходом до Сумської міської військової адміністрації стають цілком вартими такої “тяжкої праці”. Адже в Сумах є ще багато лікарень і там теж є свої проблеми, які потрібно “вирішувати”, а значить є простір для “фантазії”. Тим більше він у цьому напрямку навіть певні кроки зробив, зобовʼязавши керівників усіх комунальних закладів міста погоджувати із ним усі тендерні закупівлі. При такому “підході” можна не те що 100 тисяч доларів “заробити”, а й кілька мільйонів зелених не проблема. Шкода тільки, що від такого “заробляння” життя сумчан стане тільки гіршим!

Чи задоволені ви результатом місцевих виборів?
30 грудня
29 серпня
10 серпня
11 листопада
4 листопада
3 листопада
2 листопада
1 листопада