Благодійність з хабарів?
»А-Муссон» – єдина компанія в Сумах та на Сумщині, яка сортує сміття
Сортування сміття – це важливий крок до екологічно чистого майбутнього. Проте на Сумщині лише 3% відходів потрапляє на сортувальні лінії, тоді як решта 97% опиняється на полігонах, — зазначає працівниця Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської ОВА Вікторія Дяденко
Попри ці тривожні цифри, компанія «А-Муссон» стала справжнім лідером у впровадженні екологічних практик. Це єдина компанія в Сумах та на всій Сумщині, яка не тільки займається вивозом сміття, але й його сортуванням.
Сортувальна лінія, яка працює
На єдиній у регіоні сортувальній лінії, яку компанія придбала за власний кошт, розділяють пластик, папір, скло та інші матеріали для подальшої переробки. Як зазначає команда «А-Муссон», це їхній внесок у чистоту регіону:
«Ми пишаємося, що наша сортувальна лінія активно функціонує навіть у найскладніші часи. На відміну від інших підприємств, чия техніка простоює, ми продовжуємо перетворювати відходи на ресурси для переробки.»
Ця діяльність дозволяє не тільки зменшити кількість сміття на полігонах, але й показати, що екологічна відповідальність може бути реальністю навіть у складних умовах.
Робота попри виклики
Попри воєнний стан та значне зростання витрат на енергоресурси, «А-Муссон» продовжує свою роботу.
«Ми щодня робимо все можливе, аби сортування мало значення. Навіть у цей складний час ми не зупиняємося, а продовжуємо робити Суми чистішими та екологічнішими,» – зазначають у компанії.
Кожен, хто підтримує сортування сміття, хто працює із “А-Муссон” — робить свій внесок у збереження довкілля.
Компанія «А-Муссон» наголошує, що доки вони будуть працювати у Сумах — доти хоча б половина сміття (компанія обслуговує тільки половину міста і тому відповідно сортує те сміття, яке вона збирає зі своїх контейнерів) буде проходити сортування і місто буде впроваджувати європейські екологічні ініціативи не на словах, а на ділі.
Звісно, в межах області — це тільки 3%, але для Сум — це вже 50%. І за це варто поборотися, а не втратити і скотитися у сміттєву прірву.